Ochutnať človečinu

Autor: Róbert Mačej | 5.11.2015 o 8:23 | (upravené 5.11.2015 o 9:46) Karma článku: 8,44 | Prečítané:  385x

Odhodiť znechutenie spôsobené touto dobou je v súčasnosti jedno z najdôležitejších rozhodnutí aké môžeme urobiť pre seba a svojich blízkych. 

Za posledné týždne sa mi zdá, akoby sa na mňa nakopilo toľko problémov a starostí v osobnom, ale hlavne pracovnom živote, že vzdať sa toho bude doslova heroický výkon, a s ťažkosťami budem hľadať miesta, kam by som tú káru zbytočného psycho - odpadu mohol vysypať. Jedna z príčin môjho „unavujúceho“ stavu je, že z každej strany počúvam o ťažkostiach iných jednotlivcov a o tom, že život je čím ďalej, tým ťažší, náročnejší, takmer beznádejný a neviem ešte aký. Tieto správy ja akosi neviem filtrovať a na druhej strane sám mám občas takéto pocity márnosti.

Kde hľadať ten tajomný močiar, ktorého negatívna hmlovina sa šíri všade vôkol a zahaľuje všetko, čo bolo kedysi plné elánu, farieb a radosti? Chybou by bolo hľadať ho v správach a podnetoch všedných dní, ktoré nás každú chvíľu hladia svojou drsne chladnou rukou a spôsobujú nám škrabance na našich krehkých dušičkách. To je ich poslanie... Ale nie naše. Naše poslanie je byť človekom.

Nebojme sa ochutnať človečinu, pretože ťarcha na našich pleciach, ktorá sa každým dňom zväčšuje, nám spôsobuje stav, kedy sa prestávame sami k sebe chovať ako ľudia. Byť človekom nám pristane a otvára nám brány úcty k druhým a hlavne k sebe samým. Ak by sme sa naučili ignorovať (nemyslím tým ľahostajnosť) negatívne vplyvy z okolia, myslím, že po čase by tieto tŕne ostali vo výraznom oslabení.

Odhodiť znechutenie spôsobené touto dobou je v súčasnosti jedno z najdôležitejších rozhodnutí aké môžeme urobiť pre seba a svojich blízkych. Takže... Ochutnajme človečinu a buďme ľudia plní ľudskosti.

 

© Róbert Mačej

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?