Patent na fantáziu

Autor: Róbert Mačej | 2.12.2015 o 14:11 | (upravené 7.12.2015 o 19:40) Karma článku: 9,59 | Prečítané:  412x

Je to akýsi MATRIX v ktorom žijeme. Kto videl film s rovnomenným názvom, si bude vedieť lepšie predstaviť čo mám na mysli. Naša krajina je v podstate jedinečné, ideálne miesto na... Radšej ešte raz. 

Musím sa Vám zdôveriť s pocitom, ktorý vo mne zapálili vášnivé „amatérske“ úvahy o smerovaní našej rôznorodej spoločnosti.

Dospel som k presvedčeniu, vlastne som si takmer istý, že priestor v ktorom žijeme má úplne iné rozmery, na aké sme kedy boli zvyknutí. Je to akýsi MATRIX. Kto videl film s rovnomenným názvom, si bude vedieť lepšie predstaviť čo mám na mysli. Naša krajina je v podstate jedinečné, ideálne miesto na... Radšej ešte raz. Naša krajina je jedinečné miesto na „úspešné“ vytváranie rozličných experimentov a naviac je to aj na kom vyskúšať, a to tvorí „pridanú hodnotu“ s ktorou sa môžu rôzni vynálezcovia a experimentátori (častokrát bez odbornej znalosti) na vrcholových miestach v našej republike parádne prezentovať.

Je to také päťmiliónové laboratórium, kde sa „politicko-vedecká elita vlastniaca patent na fantáziu“ môže do sýta pokusmi vybúriť na občanoch tohto štátu. Môže skúmať minimálnu hladinu prežitia, maximálnu hranicu vzdoru, priemernú hodnotu nezáujmu, ale skúma aj hranicu strachu a istoty resp. neistoty. Analyzuje sa tu miera sympatie a apatie voči operačnému systému štátu a následne sa vyvodzujú dôsledky a opatrenia pre prípad havárie.

Na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku skúmania sa používajú rôzne vedecké metódy, ako sú napríklad: zvyšovanie daní a odvodov, cestovanie vlakmi zadarmo, zvyšovanie napätia a strachu pred terorizmom, znižovanie napätia a strachu pred terorizmom prostredníctvo navýšenia príslušníkov poriadku, atď, atď.

To všetko sa potom vyhodnocuje a následne sa prijímajú opatrenia, aby sa zamedzilo nežiadúcim vplyvom, ktoré by sa mohli vyskytnúť na kontrolovanej laboratórnej vzorke.

V tomto celom experimente, ale nie je všetko v poriadku. Tá banda vedeckých odborníkov svojím konaním zabíja...

Zabíja podstatu z ktorej sa tvoria a vznikajú hodnoty. Tou podstatou sú ľudia. Občania štátu, ktorí pracovali a stále pracujú na svojich snoch v ktoré veria a ktoré krvopotne pretvárajú do reálnej podoby. Častokrát sú to ľudia, ktorí na dosiahnutie cieľa s pridanou hodnotou musia nedobrovoľne opustiť tento MATRIX, aby zrealizovali svoje sny niekde inde, mimo (ešte svojho) domova, aby výsledky svojho snaženia mohli posunúť, možno aj predať niekde inde.

A čo „naši experimentátori“ ? Aké skutočné hodnoty dokážu svojim konaním vytvárať? Kto z nich v súčasnosti tvorí hodnoty? Koľko znalcov v umení vytvárania hodnôt je medzi nimi? O ktoré nimi vytvorené hodnoty by mali záujem aj iné krajiny?

Toto je systém fungovania našej republiky. Existuje krajina, ktorá by mala záujem o zakúpenie takéhoto systému? Myslím, že nie.

 

© Róbert Mačej

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficov statusový symbol, amnestie a El sexico (Schutzov týždeň)

Fico je absolútne raritný otvorenosťou a vytrvalosťou, s akou vozí štátnu radkyňu.

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, vraj aby diaľnica neskončila v poli

Súčasťou združenia sú aj Strabag, Váhostav a Metrostav.

KOMENTÁRE

Zničia raz naše deti svet?

Do 20 rokov má zmiznúť takmer polovica pracovných miest.


Už ste čítali?