Duch strachu

Autor: Róbert Mačej | 15.1.2016 o 14:16 | (upravené 15.1.2016 o 14:43) Karma článku: 10,95 | Prečítané:  666x

Nie je väčšej radosti, ako strašiť poddaných, že budú umierať na ulici, lebo sa o nich nikto nechce starať, alebo ich deti nedostanú kvalitné vzdelanie, pretože učitelia sú nenažraná banda.

Spomenul som si na jednu rozprávku, ktorá sa mi veľmi páči a nedávno som ju s deckami pozeral v telke. Tá rozprávka sa volá Príšerky s.r.o.

Kto tento animovaný film videl, tak vie o čom je a kto nie, tak mu to trochu priblížim. Ide tam o to, že v továrni na strach pracujú príšerky, ktoré sa v noci vkrádajú cez dvere do detských izieb, aby vystrašili deti a ten ich strach a krik sa potom premieňa na energiu potrebnú na chod mesta, ktoré obývajú tieto príšerky. V podstate sa tie tvory priživujú na detskom strachu.

A presne tak je to aj u nás. Vládnuca kompánia lúpežníkov-červenokožcov na čele so svojim, kolu obľubujúcim „POTENTÁTOM a jeho pätolízačmi rozsievajú ducha strachu medzi ľuďmi, aby na nich mohli parazitovať aj v ďalšom vládnucom období. Táto partaj nie je o slušnej politike a ani nikdy nebola, ako si niektorí mylne myslia. Strach, ktorý tento CAPO DI TUTTI so svojim aparátom násobí vždy posledným výsledným číslom, mu celkom dobre vynáša, čo samozrejme necháva obrovské psychické trhliny na obyvateľoch, ktorí mu na to nedobrovoľne, dokonca pod nátlakom prispievajú. A čím viac sa boja, tým lepšie pre neho. Nie je väčšej radosti, ako strašiť poddaných, že budú umierať na ulici, lebo sa o nich nikto nechce starať, alebo ich deti nedostanú kvalitné vzdelanie, pretože učitelia sú nenažraná banda, prípadne ich postraší zánikom nemocníc, aby vedeli, že im neostáva nič iba sa zmieriť s nelichotivým osudom, alebo si konečne uvedomia, že majú mocného APARÁTNIKA, ktorý ich za značných, ním určených podmienok ochráni pred týmto nebezpečenstvom, ktoré im prefíkaným spôsobom v predstihu vsugeroval. Migrantov som radšej ani nespomenul. To je už trápne otrepané.

Ostáva len uveriť, že si zodpovedný človek-občan uvedomí skrytú hrozbu scenára, ktorý sa zdá byť logický akurát naivnému, jednoduchšie uvažujúcemu divákovi a že je načase vymeniť ho za taký, ktorý prinesie osoh celému spoločenstvu a nie len zopár nenažrancom určitej skupiny.

 

© Róbert Mačej 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?