Bezcharakterný zlodej

Autor: Róbert Mačej | 4.2.2016 o 14:22 | (upravené 4.2.2016 o 14:30) Karma článku: 7,04 | Prečítané:  1178x

Problém je v tom, že niekedy sa vyjadríme o niekom, nie príliš lichotivo a ani pravdivo, pretože nás strhlo okolie. Masa rovnako (nie vždy správne) zmýšľajúcich ľudí nás infikovala svojim názorom s nálepkou „SPRÁVNE“...

Pred nedávnom som čítal veľmi krátku, ale obsahovo hustú, invektívnu diskusiu k plytkému, účelovému blogu, ktorý písal človek, ktorého pocity a vnútorné rozpoloženie mu vôbec nezávidím. Osočoval v ňom človeka, opozičného politika a jeho rodinu, zavádzal a ohováral, no najmä vytváral podhubie pre čosi, čo bolo už vopred pre rozumne uvažujúceho človeka určené k zabudnutiu.

Nechcem riešiť ani dôveryhodnosť a ani relevantnosť článku. Chcem sa pozastaviť nad emóciami zmietanými diskutérmi – odborníkmi a vlastne nad všetkými tými, ktorý vystrelia bezcieľne svoj pomyselný šíp v podobe jednoduchej vety, ktorá by mala do „problematiky“ vniesť okamžité riešenie.

Nezaráža ma to, že ľudia si svoje boľačky duše kompenzujú citovými výlevmi na ľuďoch, ktorých osobne nepoznajú, ale to, že počuli od blízkych, zo svojho úzkeho okolia, že je to asi tak, alebo onak, lebo „Gita povedala, že jej muž má kolegu čo jeho švagra bratranec má synovca atď. A ten to vie, lebo to niekde dobre počul.“ To, že si kompenzujú boľačky na iných je viac menej u jedinca nazývaného ČLOVEK normálne. Máme to akosi zakódované v sebe a keď to nevieme potlačiť, je to hotová katastrofa, ale ak sa púšťame do vecí, v ktorých si fakt nie sme istí, či sú pravdivé a plieskame superlatívmi ako z bezodnej nádoby, to je trochu na zamyslenie.

Mal som nutkanie, preto som položil otázku. Odpoveď som však nedostal. Opýtal som sa diskutujúcej, ktorá toho pána o ktorom bol blog nazvala, citujem „bezcharakterný zlodej“, či by bola ochotná odpovedať mi na jednu jednoduchú otázku. Chcel som sa jej opýtať, či by bola ochotná nazvať aj mňa zlodejom. Problém by nastal, ak by povedala, že áno, pretože by som mal čo vysvetľovať a ona by mala pravdepodobne v rukáve niečo, čo by mohla proti mne využiť. A ak by som si bol vedomý toho, že niekto niečo skutočne na moju osobu má, bol by som hlúpy dávať otázky, ktorými by som sa sám skompromitoval nie?

Takže predpokladám, že by jej odpoveď znela NIE, pretože ma nepozná, alebo by odpoveď nezaznela vôbec.

Problém je v tom, že niekedy sa vyjadríme o niekom, nie príliš lichotivo a ani pravdivo, pretože nás strhlo okolie. Masa rovnako (nie vždy správne) zmýšľajúcich ľudí nás infikovala svojim názorom s nálepkou „SPRÁVNE“. Sami však vieme, že ani výpredaje v supermarketoch s nálepkou „AKCIA“ neodzrkadľujú skutočne akciovú – najnižšiu cenu.

 

© Róbert Mačej 4.2.2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?