Akosi nám po tých rokoch zhrubla koža na rukách

Autor: Róbert Mačej | 28.10.2015 o 13:15 | (upravené 28.10.2015 o 14:34) Karma článku: 8,79 | Prečítané:  568x

To nám už tak zhrubla koža na rukách, že sa nebojíme podať si ruku s pekelníkmi, ktorí túžia vládnuť tejto krajine s falošným pocitom, že nás to už nemôže popáliť?

Samozrejmosťou v správnej výchove detí by malo byť v prvom rade upozornenie na nebezpečenstvá, ktoré prináša život a ako sa s týmito neduhmi následne vysporiadať. Uvediem príklad. Každé z mojich troch detí fascinoval oheň v krbe. Akosi ich priťahoval, sálal teplo na ich tváričky a každé jedno sa ho chcelo dotknúť. Zakaždým, keď sa priblížili k rozpálenému sklu som ich varoval, že sa popália, no túžba po ohni bola silnejšia. Chceš-nechceš, stalo sa. Už sme rúčku dávali do studenej vody a potom dlhé minúty fúkali a tuľkali.

Nie sme my, občania tejto nádhernej krajiny, ako také malé deti, čo si nedajú povedať? To nám už tak zhrubla koža na rukách, že sa nebojíme podať si ruku s pekelníkmi, ktorí túžia vládnuť tejto krajine s falošným pocitom, že nás to už nemôže popáliť? Stratili sme pocit zodpovednosti za budúce generácie a za ich budúcnosť, a naučíme ich nebáť sa ohňa, pretože my sme si už zvykli? Áno. Zvyk je železná košeľa, ale aby sa nestalo, že pod jej ťarchou prestaneme dýchať.

Ľudia sú otupení. Už rezignovali a ľahostajnosť bujnie ako burina medzi jahodami. Príde čas, keď nám bude jedno, ak nás na operačných stoloch budú operovať zámočníci (vážim si každé remeslo, ale každý nech robí to, v čom sa vyzná), zubár bude montovať plynové prípojky, mäsiar skontroluje lietadlo pred odletom, atď...

Sme na najlepšej ceste, aby sa to stalo. Veď už sa v dôležitých funkciách pri spravovaní tohto štátu vystriedali napríklad murár, železničiar, frézar aj výčapník. Ostáva už len čakať, kto sa stane ďalším na „svedomité“ vykonávanie remesla – odborné vedenie krajiny, v ktorom sa nevyzná. Budúcnosť by ale nemala zaspať ani v minulosti, ani v súčasnosti.

 

© Róbert Mačej

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?