Veď tá krava je už iba kosť a koža...

Autor: Róbert Mačej | 16.11.2015 o 12:22 | (upravené 16.11.2015 o 14:47) Karma článku: 8,96 | Prečítané:  1138x

Tá krava nepotrebuje pochopiť, že tabuľka, kde sa odfajkávajú sociálne balíčky (tie ktoré sajú mlieko v podobe financií na vláčiky, bankové účty, trináste dvojeurové dôchodky atď...

Nemôžem za to, že moje okná vnímania sa otvorili dokorán vďaka prievanu udalostí a ten silný závan lomcuje mojimi okenicami bytia tak, až sa mi niekedy zdá, že to rozhodí celého môjho človeka.

V Biblii sa píše: Nezhromažďujte si poklady na zemi, kde ich moľ a hrdza ničia a kde sa zlodeji dobýjajú a kradnú. V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú. Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce. /Mt 6,19-21/ .

Pred pár dňami som sa stretol na jednom školení s priateľmi, ale aj celkom cudzími ľuďmi z odvetvia v ktorom pôsobím a počúval som o ich problémoch a trápeniach, ktoré sprevádzajú ich súkromný, ale aj pracovný život. Z rozhovorov, ktoré sme mali som vyčítal, že väčšina z nich má v oblasti svojho podnikania obrovské existenčné problémy. Riešia výplaty, odvody, neuhradené faktúry, dlhy a veľa, veľa iných problémov. Preto som si dovolil ten citát z Biblie – Nezhromažďujte si poklady na zemi … Títo ľudia, ktorí zamestnávajú ľudí, ktorí majú svoje rodiny, sú ochotní vzdať sa svojho mesačného príjmu a nie jedného, aby ho rozdelili medzi svojich zamestnancov, ktorí svojou činnosťou prinášajú hodnoty tejto krajine. Nie je to dlhodobo udržateľný stav, pretože aj sýpka potrebuje svoj zdroj príjmu, ale napriek tomu to robia.

Títo ľudia to robia preto, že štát sa pod súčasným vedením nevie, resp. nechce postarať o to, aby tomu tak nebolo. Súčasní „zemepáni“ tento štát doja ako dojnú kravu, ale ona už nevládze. Je z nej už iba kosť a koža. Tá krava nepotrebuje pochopiť, že tabuľka, kde sa odfajkávajú sociálne balíčky, (tie ktoré sajú mlieko v podobe financií na vláčiky, bankové účty, trináste dvojeurové dôchodky atď., a ktoré musia poctivo pracujúci, ale aj zamestnávatelia v tomto štáte priniesť v podobe „výpalného“) musí mať každé políčko vyčiarknuté. Ona potrebuje mať istotu, že to čo dáva bude prospešným ovocím pre všetkých, ktorí ju pokorne kŕmia.

Na Slovensku je veľa zamestnávateľov, ale aj samostatných živnostníkov , ktorí prestali zhromažďovať svoje „poklady na zemi“. Sú pre nich ako voda na púšti aby prežili, ale napriek tomu majú pocit zodpovednosti voči tomuto štátu, ktorý prevyšuje ich potreby.

A tie mole? Tým je to momentálne jedno. Majú svoj „dokonalý“ systém nastavený. Je to systém sebectva, arogancie, falošného pocitu moci a pokrytectva. Netreba však zabúdať, že každá rozprávka má na svojom konci zvonec a nikto z nich netuší, aký bude ťažký.

© Róbert Mačej

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?