Banda trupíkov

Autor: Róbert Mačej | 7.12.2015 o 14:03 | Karma článku: 10,41 | Prečítané:  1016x

Ak by sa naplnili slová z úvodu môjho blogu, tak z tvorcov týchto „Sociálnych balíčkov“ , by sa stala iba banda trupíkov bez jediného údu na tele. Samozrejme iba v prípade záhadného nadobudnutia vedomia a svedomia.

Na úvod krátky citát z NOVÉHO ZÁKONA z EVANIELIA PODĽA MATÚŠA, KDE SA PÍŠE:

A ak ťa zvádza na hriech pravá ruka, odsekni ju a zahoď. Lepšie obídeš, ak zahynie jeden tvoj úd, ako keby celé tvoje telo prišlo do pekla.

Matúš 5:30

Udalosti, ktoré priniesli posledné dni v našom spoločensko-politickom dianí sa zdajú byť prinajmenšom odvážne, ak nie dokonca heroicky neporaziteľné. Súčasné vedenie tohto štátu na čele s „nezlomným“ Goliášom prinieslo pre časť občanov našej krajiny v skutku megalomanské mikulášske prekvapenie v podobe balíčka, za ktorý by sa nehanbil ani sám Mikuláš, ak by tam nebolo ak...

Miliardová dotácia do projektu, ktorý s pozdvihnutím žalostnej situácie nemá nič spoločné, ba čo viac, predstavuje obrovské nebezpečenstvo, nie len pre občanov, ktorí s týmto cirkusovým číslom nesúhlasia a uvedomujú si jeho skutočný dôsledok, ale hlavne pre tých, ktorých sa to má priamo dotknúť.

Vysvetlil tento tvorca „sociálnych istôt“ odkiaľ zoberie finančné prostriedky na zosnovanie tohto zákerného plánu proti poctivo pracujúcemu obyvateľstvu? Ak má víziu na získanie finančných prostriedkov, aby to vedel zacvakať, bude vedieť vierohodne zdokladovať zdroj financií (ktoré mimochodom zaťažia už aj tak dosť žmýkaných zamestnávateľov a zamestnancov) ? Získa financie na túto absurdnú víziu s úprimným pocitom, že nikoho neokradol? S úprimným pocitom... Tá moja naivita.

Falošný (bezočivý) pocit kontroly nad pokladnicou naplnenou úsilím tých, ktorí denno-denne odchádzajú nedostatočne oddýchnutí zo svojich príbytkov za niekedy dokonca mizerným zárobkom z ktorého sa im každý mesiac ukrojí podstatná časť toho, čo vyprodukovali nie je nič iné ako bezočivá zlodejina.

Ak by sa naplnili slová z úvodu môjho blogu, tak z tvorcov týchto „Sociálnych balíčkov“ , by sa stala iba banda trupíkov bez jediného údu na tele. Samozrejme iba v prípade záhadného nadobudnutia vedomia a svedomia.

Nie som dostatočne starý na to aby som mohol vysloviť túto vetu, ale nepamätám si kedy bolo Slovensko v takomto žalostnom ekonomickom a sociálnom stave ako teraz. Klobúk dole páni socialisti. Dosiahli ste to, čo je nemožné vo vyspelých krajinách.

 

© Róbert Mačej

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?