Nepamätáš? VyGoogli si...

Autor: Róbert Mačej | 5.1.2016 o 13:52 | Karma článku: 10,84 | Prečítané:  628x

A nezabudni. Preferenčné číslo 30% a viac nemusí vždy znamenať popularitu politického subjektu. To umelo vytvorené číslo, môže byť pokojne ukazovateľ narastajúceho strachu , čo ak.......?

Vianoce a príchod Nového roka sú úspešne za nami a aby sa nám nemálilo, predvolebná kampaň 2016 naberá druhý, oveľa intenzívnejší dych. Tentokrát som aj ja toho súčasťou, takže môj uhol pohľadu sa trochu zmenil, ale myslím, že je to normálne.

Keďže som v minulosti nebol (extra) politickým nadšencom a cítim, že ani teraz ním nie som, vnímam to celé, ako jeden obrovský cirkus a keďže som sa rozhodol, že sa tohto divadla zúčastním a pokúsim sa svojou troškou prispieť k zlepšeniu našej zúboženej krajiny, oveľa detailnejšie si všímam (nie, žeby som ich pred tým nesledoval) cirkusové čísla tých, ktorým momentálne patrí pódium vládnucej scény (verím, že to vystúpenie je posledné).

Predseda vládnucej strany a premiér tejto krajiny v predvolebnom maratóne prichádza so sľubmi, ktoré určite nestoja za nepovšimnutie. Sľubuje preplácanie dovolenkových pobytov, účty zadarmo, byty učiteľom a kadečo iné. Človeku sa z toľkých sľubov dokonca aj hlava zatočí. V telke sledujeme spoty ako úžasne vďaka tejto vláde a eurofondom napredujeme, ako sa máme super atď. Toľké šťastie.

Chcem sa opýtať a budem sa pýtať možno trochu infantilne, detsky. Pán premiér a z čoho zaplatíte tie všetky Vaše sľuby (ak vôbec niečo dostaneme, resp. dostanú tí, ktorí tomu naletia)? Aké skutočné hodnoty vytvorila Vaša vláda a aké reálne zisky (resp. reálne úspory), že si vôbec dovolíte občanom sľúbiť niečo, pre získanie čoho ste neurobili absolútne nič? Tie hodnoty, skutočné hodnoty, ktorých časť momentálne slúži ako zdroj predvolebných financií pre vládnucu stranu v nadchádzajúcich voľbách vytvorili krvopotne a častokrát s nasadením života občania tohto štátu. Nie, táto vláda nepriniesla našej krajine za posledné volebné obdobie a ani za to predtým nič ľuďom, ktorí tu žijú a ktorým sa momentálne pred voľbami ťahajú sladké motúziky popod nos. Jediné, čo táto vláda priniesla občanovi je zadĺženosť, strach, falošnú ilúziu istoty, zotročenie a veľa iných „super“ vecí.

Mám pocit a myslím, že je dosť intenzívny. Ľudia začínajú chápať aj keď poťažky, že to, čo momentálne žijú nie je pre nich dobré, ani zdravé a dokonca ani užitočné. Začínajú si uvedomovať, že Štokholmský syndróm, ktorý im táto vláda vsugerovala im nepriniesol nič iné, iba ťarchu.

Na záver pár slov tebe, Drahý volič.

Zalov v pamäti, alebo si vyGoogli pokiaľ ešte slobodne môžeš, (pretože sa to môže zmeniť a budeš surfovať internetom na vláde predurčenom informáciami šikovne okresanom vyhľadávači za niekoľko desiatok miliónov) koľko sľubov z predchádzajúcich volieb sa ti splnilo, ako enormne ti narástla životná úroveň, aké benefity si za svoju obetavú prácu a dane dostal, ako sa zveľaďovalo tvoje okolie, ako sa bojovalo s korupciou a kriminalitou dokonca na najvyšších miestach a ako napredovala a v zdravej konkurencii medzi ostatnými krajinami rástla tá tvoja?

A nezabudni. Preferenčné číslo 30% a viac nemusí vždy znamenať popularitu politického subjektu. To umelo vytvorené číslo, môže byť pokojne ukazovateľ narastajúceho strachu , čo ak.......?

© Róbert Mačej 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?