Tak ťa teda zamestnám

Autor: Róbert Mačej | 21.1.2016 o 13:54 | (upravené 21.1.2016 o 14:44) Karma článku: 8,99 | Prečítané:  1413x

A aby som stále len nereptal a nekritizoval, prinášam možné riešenie na odstránenie tejto štátnej a vlastne aj globálnej nemoci, ktorú som nazval: SYNDRÓM DESPOTICKÉHO POSADNUTIA KONTROLOU.

Si súkromný podnikateľ, živnostník, alebo „iba“ zamestnanec? Máš pocit, že v tvojej krajine je to už absolútne neúnosné? Z každej strany povinnosti, vyhrážky, tlaky z rôznych inštitúcií pod taktovkou určeného financ-majstra čakajúceho na udelenie pokuty za nevykonanie častokrát nezmyselného pravidla, alebo povinnosti vymyslenej nekompetentným (impotentným) zákonodárcom?

Si na správnej adrese. Všetky tieto nezmysly sú presne to, čo štát a jeho „vedenie“ od teba očakáva. V podstate ťa zamestnáva, aby si nemyslel na hlúposti, alebo aby si sa nerozptyľoval niečim, čo by mohlo nabúrať „bezchybný“ chod republiky v ktorej žiješ, v našom prípade Slovensko. Vládny aparát má svoju moc a kompetencie a len čo sa objaví náznak nespokojnosti, v horšom prípade rebélie, nastupuje na rad zložka, ktorá „drahému“ občanovi vysvetlí, ako sa má resp. nemá v „slobodnej krajine“ správať.

Všetky tieto štátne „upozorňovacie“ prostriedky majú svoj stupeň účinnosti v ohľade na závažnosť situácie. Začínajú nevinným vyplňovaním štatistík, neskôr povinným, sprevádzaným sankciou za nedodržanie, končiacim rozsiahlou kontrolou, alebo dokonca v extrémne vysokom štádiu rebélie aj vykonštruovaným prípadom, alebo obvinením. Jedným z úspešných spôsobov zamestnávania je aj tzv. finančné zaťažovanie rebelanta poplatkami za vypracovanie rôznych odborných posudkov a analýz na odborné posudky, ktoré potrebuje aby vykonával statočne svoju pracovnú, ale aj zamestnávateľskú činnosť a tým sa sleduje psychická zaťaženosť a finančná vyčerpanosť kontrolovaného, neposlušného jedinca resp. subjektu.

Takýmto smerom ide Slovensko a myslím, že to čo nedosiahol prezident Gottwald v päťdesiatych rokoch sa v 21.storočí začína dariť inému súdruhovi a jeho poslušnej straníckej čriede. A občan? Zdá sa že z nevedomosti je spokojný.

A aby som stále len nereptal a nekritizoval, prinášam možné riešenie na odstránenie tejto štátnej a vlastne aj globálnej nemoci, ktorú som nazval: SYNDRÓM DESPOTICKÉHO POSADNUTIA KONTROLOU.

To riešenie je postupné znižovanie štátnych úradníkov a tých čo by ostali, prerozdeliť tak, aby časť nich bola súčasťou reálneho trápenia podnikateľov a zamestnancov, aby bola nápomocná subjektom, ktoré tvoria a zveľaďujú svojou činnosťou okolie a v neposlednom rade štát, ktorý tu bude aj pre budúce generácie. Že ten, ktorý má právo kontroly sa v prvom rade neuchýli k represii a sankcii (pretože sa mu to legislatívne zamedzí), ale k pomoci a riešeniu, ale hlavne a na to by mal byť kladený vysoký dôraz, že nebude mať predispozície na páchanie korupcie a nebude ňou ani poznačený a že to bude prvotriedny odborník v danej oblasti a nie iba politický nominant.

 

Na záver citát zo Svätého písma:

On mu povedal: „Aj vám, zákonníkom, beda! Lebo zaťažujete ľudí bremenami, ktoré nemožno uniesť, ale sami sa tých bremien ani jediným prstom nedotknete.

Evanjelium podľa Lukáša 11-46

 

© Róbert Mačej 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?