Tak ťa teda zamestnám

Autor: Róbert Mačej | 21.1.2016 o 13:54 | (upravené 21.1.2016 o 14:44) Karma článku: 8,99 | Prečítané:  1404x

A aby som stále len nereptal a nekritizoval, prinášam možné riešenie na odstránenie tejto štátnej a vlastne aj globálnej nemoci, ktorú som nazval: SYNDRÓM DESPOTICKÉHO POSADNUTIA KONTROLOU.

Si súkromný podnikateľ, živnostník, alebo „iba“ zamestnanec? Máš pocit, že v tvojej krajine je to už absolútne neúnosné? Z každej strany povinnosti, vyhrážky, tlaky z rôznych inštitúcií pod taktovkou určeného financ-majstra čakajúceho na udelenie pokuty za nevykonanie častokrát nezmyselného pravidla, alebo povinnosti vymyslenej nekompetentným (impotentným) zákonodárcom?

Si na správnej adrese. Všetky tieto nezmysly sú presne to, čo štát a jeho „vedenie“ od teba očakáva. V podstate ťa zamestnáva, aby si nemyslel na hlúposti, alebo aby si sa nerozptyľoval niečim, čo by mohlo nabúrať „bezchybný“ chod republiky v ktorej žiješ, v našom prípade Slovensko. Vládny aparát má svoju moc a kompetencie a len čo sa objaví náznak nespokojnosti, v horšom prípade rebélie, nastupuje na rad zložka, ktorá „drahému“ občanovi vysvetlí, ako sa má resp. nemá v „slobodnej krajine“ správať.

Všetky tieto štátne „upozorňovacie“ prostriedky majú svoj stupeň účinnosti v ohľade na závažnosť situácie. Začínajú nevinným vyplňovaním štatistík, neskôr povinným, sprevádzaným sankciou za nedodržanie, končiacim rozsiahlou kontrolou, alebo dokonca v extrémne vysokom štádiu rebélie aj vykonštruovaným prípadom, alebo obvinením. Jedným z úspešných spôsobov zamestnávania je aj tzv. finančné zaťažovanie rebelanta poplatkami za vypracovanie rôznych odborných posudkov a analýz na odborné posudky, ktoré potrebuje aby vykonával statočne svoju pracovnú, ale aj zamestnávateľskú činnosť a tým sa sleduje psychická zaťaženosť a finančná vyčerpanosť kontrolovaného, neposlušného jedinca resp. subjektu.

Takýmto smerom ide Slovensko a myslím, že to čo nedosiahol prezident Gottwald v päťdesiatych rokoch sa v 21.storočí začína dariť inému súdruhovi a jeho poslušnej straníckej čriede. A občan? Zdá sa že z nevedomosti je spokojný.

A aby som stále len nereptal a nekritizoval, prinášam možné riešenie na odstránenie tejto štátnej a vlastne aj globálnej nemoci, ktorú som nazval: SYNDRÓM DESPOTICKÉHO POSADNUTIA KONTROLOU.

To riešenie je postupné znižovanie štátnych úradníkov a tých čo by ostali, prerozdeliť tak, aby časť nich bola súčasťou reálneho trápenia podnikateľov a zamestnancov, aby bola nápomocná subjektom, ktoré tvoria a zveľaďujú svojou činnosťou okolie a v neposlednom rade štát, ktorý tu bude aj pre budúce generácie. Že ten, ktorý má právo kontroly sa v prvom rade neuchýli k represii a sankcii (pretože sa mu to legislatívne zamedzí), ale k pomoci a riešeniu, ale hlavne a na to by mal byť kladený vysoký dôraz, že nebude mať predispozície na páchanie korupcie a nebude ňou ani poznačený a že to bude prvotriedny odborník v danej oblasti a nie iba politický nominant.

 

Na záver citát zo Svätého písma:

On mu povedal: „Aj vám, zákonníkom, beda! Lebo zaťažujete ľudí bremenami, ktoré nemožno uniesť, ale sami sa tých bremien ani jediným prstom nedotknete.

Evanjelium podľa Lukáša 11-46

 

© Róbert Mačej 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?