Synček, chcem byť na teba hrdá.

Autor: Róbert Mačej | 10.2.2016 o 14:03 | Karma článku: 12,91 | Prečítané:  561x

Pevne verím, že mama Boba Cároviča, správcu našej republiky v čase, keď bol zaperinkovaným batoľaťom vravela podobné slová aj jemu, pretože určite žila vo viere, že sa z jej dieťaťa stane slušný, uznávaný a poctivý človek...

Takto nejako si predstavujem mladú mamičku, ktorá sa prihovára k svojmu malému synčekovi v perinke a ktorá sa snaží s láskou odovzdať malému stvoreniu posolstvo s vierou, že sa v ňom neskôr nesklame.

Pevne verím, že mama Boba Cároviča, správcu našej republiky v čase, keď bol zaperinkovaným batoľaťom vravela podobné slová aj jemu, pretože určite žila vo viere, že sa z jej dieťaťa stane slušný, uznávaný a poctivý človek, robiaci radosť svojim rodičom a osoh svojmu okoliu. Jeho ambície napovedali, že to tak aj bude, ale zrazu sa niekde stala chyba.

Čo bolo spúšťačom škodlivého kódu v charakterových vlastnostiach v súčastnosti „najmocnejšieho“ muža našej krajiny, kde podľa jeho vlastných slov náš štát „pozitívne a úžasne“ rastie, prosperuje a neviem čo ešte?

Boli a sú to peniaze, ktoré stoja za jeho diagnózou. Je to každé pofidérne nadobudnuté euro v rôznej nominálnej hodnote siahajúce často do astronomických výšok, ktoré ho zásobuje falošnou dávkou pocitu moci a nadradenosti. Čím viac sa mu darí v bačovaní, tým viac má pocit neohrozeného mača obkľúčeného „inteligentnými“ sexi asistentkami, čo je tiež iba dávka nežiadúcich vplyvov chyby v programe jeho charakteru.

Áno. Vyrástol z neho veľký, ambiciózny, mocný (tisíc-kľukový), cieľavedomý chlap. Len tie zbožné želania mamičky malého dieťatka v perinke a neskôr dospelácke ciele sa zmenili. O slušnosti niet ani stopy, uznanie tu je, ale len od uplatených lokajov a poctivosť? Matne si na ňu spomína a jej význam už dávno zabudol. Tisíce ľudí sklamaných a zranených jeho vládnutím mu to však spočíta. Verím tomu, že to tak bude. Nemyslím si, že ľudia nepochopia, že jeho život pripomínajúci príbeh hlavného hrdinu filmu „Vlk z Wall Street“, kde peniaze z rozpočtu na excentrické pokusy a holdovačky tečú prúdom, sú len drzé rozkrádačky toho, čo všetci poctivo pracujúci roky s napätím a nedôverou v rozumné hospodárenie odovzdávali tomuto štátu.

Budem sa modliť a prosím aj Vás, ktorí máte radi túto republiku, naše Slovensko, ktoré nám pred časom naší predkovia ťažko a krvopotne vybudovali aby sme tu mohli aj naďalej dôstojne žiť a tvoriť a nenechali si vziať čo je naše. Bráňme si to, pretože môže nastať čas, kedy akákoľvek snaha bude márna a my sa ocitneme naspäť v čase, keď sa vykonštruuje nie jeden proces s názvom Milada Horáková a kde osudy ľudí budú kruto pripomínať tých, ktorých v päťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia stál odpor voči sociálnemu moru život.

5.3.2016 je ten deň zúčtovania. Nebuďte k tomuto dňu, kedy si môžete ešte slobodne vychutnať slobodu ľahostajní.

 

© Róbert Mačej    10.2.2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?