Synček, chcem byť na teba hrdá.

Autor: Róbert Mačej | 10.2.2016 o 14:03 | Karma článku: 12,91 | Prečítané:  550x

Pevne verím, že mama Boba Cároviča, správcu našej republiky v čase, keď bol zaperinkovaným batoľaťom vravela podobné slová aj jemu, pretože určite žila vo viere, že sa z jej dieťaťa stane slušný, uznávaný a poctivý človek...

Takto nejako si predstavujem mladú mamičku, ktorá sa prihovára k svojmu malému synčekovi v perinke a ktorá sa snaží s láskou odovzdať malému stvoreniu posolstvo s vierou, že sa v ňom neskôr nesklame.

Pevne verím, že mama Boba Cároviča, správcu našej republiky v čase, keď bol zaperinkovaným batoľaťom vravela podobné slová aj jemu, pretože určite žila vo viere, že sa z jej dieťaťa stane slušný, uznávaný a poctivý človek, robiaci radosť svojim rodičom a osoh svojmu okoliu. Jeho ambície napovedali, že to tak aj bude, ale zrazu sa niekde stala chyba.

Čo bolo spúšťačom škodlivého kódu v charakterových vlastnostiach v súčastnosti „najmocnejšieho“ muža našej krajiny, kde podľa jeho vlastných slov náš štát „pozitívne a úžasne“ rastie, prosperuje a neviem čo ešte?

Boli a sú to peniaze, ktoré stoja za jeho diagnózou. Je to každé pofidérne nadobudnuté euro v rôznej nominálnej hodnote siahajúce často do astronomických výšok, ktoré ho zásobuje falošnou dávkou pocitu moci a nadradenosti. Čím viac sa mu darí v bačovaní, tým viac má pocit neohrozeného mača obkľúčeného „inteligentnými“ sexi asistentkami, čo je tiež iba dávka nežiadúcich vplyvov chyby v programe jeho charakteru.

Áno. Vyrástol z neho veľký, ambiciózny, mocný (tisíc-kľukový), cieľavedomý chlap. Len tie zbožné želania mamičky malého dieťatka v perinke a neskôr dospelácke ciele sa zmenili. O slušnosti niet ani stopy, uznanie tu je, ale len od uplatených lokajov a poctivosť? Matne si na ňu spomína a jej význam už dávno zabudol. Tisíce ľudí sklamaných a zranených jeho vládnutím mu to však spočíta. Verím tomu, že to tak bude. Nemyslím si, že ľudia nepochopia, že jeho život pripomínajúci príbeh hlavného hrdinu filmu „Vlk z Wall Street“, kde peniaze z rozpočtu na excentrické pokusy a holdovačky tečú prúdom, sú len drzé rozkrádačky toho, čo všetci poctivo pracujúci roky s napätím a nedôverou v rozumné hospodárenie odovzdávali tomuto štátu.

Budem sa modliť a prosím aj Vás, ktorí máte radi túto republiku, naše Slovensko, ktoré nám pred časom naší predkovia ťažko a krvopotne vybudovali aby sme tu mohli aj naďalej dôstojne žiť a tvoriť a nenechali si vziať čo je naše. Bráňme si to, pretože môže nastať čas, kedy akákoľvek snaha bude márna a my sa ocitneme naspäť v čase, keď sa vykonštruuje nie jeden proces s názvom Milada Horáková a kde osudy ľudí budú kruto pripomínať tých, ktorých v päťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia stál odpor voči sociálnemu moru život.

5.3.2016 je ten deň zúčtovania. Nebuďte k tomuto dňu, kedy si môžete ešte slobodne vychutnať slobodu ľahostajní.

 

© Róbert Mačej    10.2.2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?