Podiel na krvi

Autor: Róbert Mačej | 1.3.2016 o 15:09 | (upravené 2.3.2016 o 11:51) Karma článku: 13,03 | Prečítané:  406x

Prajem si, aby už ani jeden poctivý život nevyhasol skratovým konaním, spôsobeným činnosťou nezodpovedného, podplatiteľného politika.

Aby som sa nemotal okolo hrnca s horúcou kašou, napíšem to na rovinu. Táto vláda v spoločnosti svojich oligarchov má podiel na krvi slušných občanov našej krajiny, ktorí z tohto sveta odišli pod ťarchou ekonomickej nákovy, na ktorej ťažkým kladivom „rozvážni“ správcovia kujú pre svojich mecenášov podkovy, ktorými neskôr tí, ktorí túžia po pominuteľnej moci a mamone rozdupú tých, ktorí vo svojom živote túžia po spravodlivosti a čestnosti.

Ráno som si pripomenul článkom o kauze VÁHOSTAV, ekonomický, rozvojový a neviem ešte aký zázrak, ktorý pred očami nás všetkých, ktorí ešte stále máme radi túto krajinu, urobil pán premiér so svojim aparátom „čestných“ odborníkov. Odrazu som mal pred očami veľkolepé dielo postavené na smutných osudoch ľudí, ktorí vďaka „sociálne cítiacemu chlebodárcovi“ prišli o všetko to sociálne, na čo mali nárok a čo im právom patrilo. Ale najsmutnejšie je, že zúfalstvo, ktoré spôsobila táto vláda spolu s oligarchiou na čele s premiérom dohnala ľudí, ktorí dávali prácu iným ,aby uživili svoje rodiny k rozhodnutiu vzdať sa života. Áno, poniektorí budete namietať, že takéto krajné rozhodnutie, častokrát označované ako akt zbabelosti, nie je riešenie. Z časti súhlasím, ale aký silný je pocit zúfalstva, že človeku prepne a uchýli sa k takému činu?

Odrazu si jednotlivec uvedomí, že sa vo svojej domovine nemá na koho obrátiť o reálnu pomoc. Tento štát a táto, dúfam končiaca vláda vyrába zúfalcov a nedobrovoľných, často nevinných trestancov. Ľudia, ktorí prežili situácie podobné mnohým, o ktoré sa postarala táto vláda spolu so „super-podnikateľmi“, ktorí svoj nakradnutý majetok postupne legalizovali po roku 1989, mi isto dajú za pravdu. Koľko ich prišlo o svoje príjmy, zadlžili sa, aby mohli splácať záväzky voči tomuto štátu v podobe odvodov a dostali sa do situácie, keď nestíhali splácať už ani záväzky voči svojim zamestnancom vďaka nenažranej, zlodejskej politike štátnej mašinérie? Jeden môj priateľ, ktorý bol policajným vyšetrovateľom mi to potvrdil. Ak podnikateľ nezaplatí odvody je to trestný čin, ak nevyplatí mzdu tak isto a musí si vybrať buď jedno, alebo druhé. A ak je v situácii, kedy za jeho situáciu môže vo veľkej miere štát a tento nedostatok nie je spôsobený jeho konaním, má jednoducho smolu a siahne po krajnom riešení - samovražde.

Prajem si, aby už ani jeden poctivý život nevyhasol skratovým konaním, spôsobeným činnosťou nezodpovedného, podplatiteľného politika. Prajem si, aby už žiaden politik nepodľahol vábeniu mamony a túžby po moci vybudovanej na ľudskej bolesti a spoločenskej tragédii, pretože to všetko má v konečnom dôsledku podiel na krvi toho, kto si v skutočnosti zaslúži najväčšiu vďaku.

© Róbert Mačej 1.3.2016

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?