Nevšímavý hvezdár

Autor: Róbert Mačej | 7.3.2016 o 19:15 | Karma článku: 9,71 | Prečítané:  448x

Pán Kotleba je pre mnohých nečitateľný a to je dôvod na to, aby sa s ním viedol dialóg. Maximálne jeden nevyhnutný.

Je druhý deň po voľbách do NRSR 2016 a časť Slovenska je stále ako na ihlách. Pred voľbami väčšina z nás, ktorí máme túžbu po lepšom živote pre nás a naše deti očakávala neúspech SMERu. To sa nám chvála Bohu z časti splnilo. Teraz tu máme strašiaka nového a tým by mal byť Marián Kotleba a jeho ĽS-NS.

Davovú psychózu, najmä tú internetovú, rozpútal prejav pána prezidenta Andreja Kisku, ktorý vo svojom príhovore naznačil, teda priamo povedal, že prvé rokovania s lídrami úspešných strán budú bez účasti pána Kotlebu. Tiež ma to trochu zarazilo, pretože mám pocit, že 200 000 svojprávnych voličov Mariána Kotlebu a jeho strany si zaslúži pozornosť, nech už je akokoľvek znepokojujúca.

A prečo by sa jej mala venovať pozornosť? Z jednoduchého dôvodu. Program strany ĽS-NS a jej ciele si to vyžadujú. Pokiaľ mám pocit, že v mojej spoločnosti je niekto, kto by mohol narušiť moju stabilitu a plány, je mojou povinnosťou si ho oťukať a zistiť, pokiaľ je to možné, akú má stratégiu a úmysel. Pán Kotleba je pre mnohých nečitateľný a to je dôvod na to, aby sa s ním viedol dialóg. Maximálne jeden nevyhnutný. ( Aj lekár musí predsa určiť pacientovi diagnózu, aby mohol chorobu liečiť a jeho príbuzní musia byť oboznámení, že pacientov stav sa vymykal normálu nie?  )

Nie je potrebné z neho okamžite spraviť démona naháňajúceho hrôzu, ale netreba ho brať ani na ľahkú váhu, pretože ten zodpovedný, ktorý bude viesť túto krajinu, v tomto prípade sú viacerí, by sa mohli dostať do pozície NEVŠÍMAVÉHO HVEZDÁRA, ktorý omámený nádherou hviezdnej oblohy nepostrehne, že mu do topánky lezie vretenica.

Nie je potrebné tomu venovať veľkú pozornosť, stačí nevyhnutnú, pretože nepriateľ číslo jeden, v našom prípade SMER, ktorý nám drásal nervy  za ostatné roky má z toho najväčšiu radosť a nie je potrebné aby z toho zase ťažil. Táto krajina nepotrebuje stav, akým sú napríklad aj predčasné voľby, ktoré by to celé ešte viac zhoršili.

Nastavme teda našu myseľ pozitívne, pretože sa nám črtajú lepšie časy a nepokazíme si dobrý pocit z procesu obrody rozmýšľaním o niečom, čo do našej budúcnosti nepatrí a verím, že nikdy nebude.© Róbert Mačej 7.3.2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?