Oči pre plač

Autor: Róbert Mačej | 5.8.2016 o 13:02 | (upravené 6.8.2016 o 20:04) Karma článku: 6,86 | Prečítané:  539x

Obyčajnému ľudu v skorumpovanej krajine, ktorá je podobná tej našej, ostali iba oči pre plač. A tým slabším, ktorých krv na rukách nemajú iba vládcovia z tohto príbehu ostal posledný projektil, slučka...

Keď sa mi myšlienky v hlave nahromadia až tak, že mám pocit, akoby som v nej už nemal miesto, otváram pomyselné dvierka a sypem ich na klávesnicu môjho notebooku, aby sa premenili na niečo, čo má pre mňa skutočný zmysel. Veľmi ma teší, že som si našiel čas na napísanie ďalšieho blogu, pretože turbulentné obdobie v ktorom sa momentálne nachádzam ma dosť obmedzuje v tom, čo mám skutočne rád, teda v písaní.

Tieto riadky by som chcel venovať tým, ktorí sa posledných pár rokov vo vedení krajiny podobnej tej našej cítia ako vládcovia vesmíru. Ich identitu zámerne neodhalím, no verím, že bude každému jasná. Politizovania mám nateraz dosť a bol by som radšej, aby sme to vnímali skôr ako príbeh, alebo rozprávku.

V krajine v ktorej žijeme a ktorú milujeme, pretože je to naša vlasť a naša domovina, vládne zopár jednotlivcov, ktorí od rozkoše nevedia čo so sebou. Praktiky spravovania štátu týmito tvormi sú veľmi zvláštne a aj preto niektorí obyvatelia dali svojej krajine názov dočasne náhradný a to “Ficília”. Vrchný vládca, primáš Dagobert I. vládne tvrdou rukou. O svojom “úspechu” v správe krajiny je presvedčený najmä tým, že on to jednoducho takto vidí, a že ho v tom uisťujú ukazovatele, ktoré mu predkladá jeho pusipajtáš, financ-majster Sveter Vyškerený ( o ňom trochu neskôr) a štempel potvrdenia správnosti mu udeľuje jeho asistentka, Annamária Roškowanová, ktorá je známa svojimi sexi krivkami (mimochodom jej meno vyznie nádherne v nemčine, že: Annamarie Roshkowan mit sexy Kurven). Občania krajiny musia pracovať veľmi tvrdo. Väčšinu peňazí, ktoré zarobia odvádzajú Dagobertovi I. a ten ich zase prerozdeľuje tým, ktorí ho na vladársky stolec dosadili. Ľuďom pre dôstojný život a obživu ich blízkych ostáva veľmi málo a preto z vďaky svojho vládcu nazývajú aj “SVIŇA”. Myslím si, že to nie je fér a nie je to ani úctivé. Nepatrí sa predsa takýmto prirovnávaním urážať hospodárske zvieratá, ktoré sú pre ľudí tak užitočné.

Ďalším nesmierne “dôležitým” človekom v krajine je ten kus chlapa, ktorého nazývajú aj: “TEN, ČO ĽUĎOM PRÁCU DÁVA”. Jeho skutočné meno je Žán Dorichtoval a myslím si, že je to terorista. Vraj kvôli nemu konvertovalo na islám množstvo ľudí. Dôvodom má byť jeho podobizeň na bravčových konzervách, pre ktorú ich ľudia odmietajú konzumovať. Ktohovie? Je to však veľmi šikovný jedinec. Vrchol evolúcie. Tvrdí, že vyžiť v krajine, kde zamestnanosť presahuje 128 %, sa dá vyžiť len z 59,99 PENIAŽKOV. Škoda, že tí tupí obyvatelia krajiny to nevedia pochopiť. V súkromí je však veľmi  krehký, ale ak sa pred nežným pohlavím chce trochu pochlapiť, stačí modrá pilulka pribalená ku gumovému náprstku, skrytému v peňaženke so šesťdesiatimi peniažkami.

V krátkosti spomeniem aj Svetra Vyškereného. Majster v správe financií krajiny, ktorému sem tam nejaké to číslo utečie a občas mu jeho záležitosti v menovej oblasti nevychádzajú tak, ako by (to) chcel (štát a občan), ale aj o tom je život. Je rekordérom v množstvách daní, na čo je patrične hrdý. Veď nie je nič krajšie, ako pochvalné poškrabkanie  za uškom od Dagoberta I. pri napĺňaní “štátnej” pokladnice. K občanom krajiny je však o čosi zhovievavejší. Jeho predstava o životnom minime je niekde okolo 300 PENIAŽKOV, čo je oproti Žánovej predstave značne na úrovni.

Medzi nimi a posledným, ktorého by som chcel spomenúť je ešte mnoho “šikovných” exotov, ktorí sa podieľaju na spravovaní tejto krajiny. No bolo by hriechom nespomenúť  prvého z prvých, šedú eminenciu, ktorá má v mene dvojku iba náhodou, capo di tutti, vševládca Dagobert II., nazývaný aj Drátz Vedier von Bonnapärte. Jedinec, ktorý vo svojich rukách drží ochranný štít nad každým, kto “správne a dôstojne” spravuje túto “ich” krajinu. Je nekompromisný, tvrdý a neoblomný. Zdá sa, že je takmer bez srdca. Nik, kto by sa jemu, alebo jeho chránencom chcel postaviť do cesty nemá šancu. Úhlavným nepriateľom sú mu takzvaní strážcovia poriadku, ktorých zdrojový kód bol napadnutý vírusom “Čestnosť a spravodlivosť” a tí, ktorí neváhali zaviazať oči múdrej deve, (pravdepodobne neznámej v tejto krajine), ktorá sa volá Spravodlivosť aby rozhodovala úprimne čistým srdcom. Takýto je z oligarchov vôle knieža, Drátz Vedier, hlava pomazaná.

A prečo som nespomenul aspoň jediného z obyčajného ľudu? Nemám na to silu a momentálne ani slová. Obyčajnému ľudu v skorumpovanej krajine, ktorá je podobná tej našej, ostali iba oči pre plač. A tým slabším, ktorých krv na rukách nemajú iba vládcovia z tohto príbehu ostal posledný projektil, slučka, zlacnený plyn, alebo posledný pohľad na lokomotívu, ťahajúcu po koľajniciach vlaky zadarmo.

 

PERLA NA DNEŠNÝ DEŇ: Ľahostajnosť ľudí plodí monštrum, ktoré ich nakoniec zožerie. -odRobinka- 5.8.2016

 

© Róbert Mačej 5.8.2016

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?